Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır | Kalıcı ve Geçici Yöntemler
Kapat [contact-form-7 id="97" title="Neredeyiz / Ücretsiz Danışma"]
[contact-form-7 id="338" title="Biz Sizi Arayalım"]
Randevu Al
Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır ?

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır ?

Jin. Op. Dr. Korkut Arslan

Kalıcı ve Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı yöntem olarak adlandırılan iki farklı yöntemle yapılabilmektedir. Bu iki yöntem arasında ki en bariz fark geçici yöntemin kanamanın olmasının beklendiği ilk ilişkinin tarihinden en fazla 7-10 gün önce yapılması gerektiği, kalıcı kızlık zarı dikimin ise kanamanın olması istenen ilk ilişkinin tarihine bağlı kalınmaksızın istenilen zamanda yapılabilmesidir. Her iki yöntem de hijyenik ve steril muayenehane şartlarında lokal anestezi altında hastahane ortamına ihtiyaç duyulmaksızın yapılabilmektedir.

Okumaya Devam Edin
Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır ?

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır ?

Kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatında ise vajina içerisinde ki doku estetik bir ameliyat yöntemi olan 3 katlı flep kaldırma tekniği ile tıpkı kızlık zarı gibi kişinin kendi dokusu kaldırılarak damarlı bir bölge yine bariyer görevi görecek şekilde yeniden yapılandırılır. Kızlık zarı normalde çok az damarlanma olan bir bölge olduğundan yeniden yapılandırılması oldukça zordur. Yakın zamanda meydana gelen yırtıkların onarımı nispeten daha kolay olsa da 3 katlı flep tekniği ile kızlık zarı, ilk ilişkinin ne zaman yaşandığı, kaç kez ilişkiye girildiği, kürtaj , doğum v.s gibi olaylara bağlı olmaksızın yeniden yapılandırılarak onarılabilmektedir. Kalıcı kızlık zarı dikimi ile yeniden yapılandırılan ve yine vajina girişinde tıpkı orjinal kızlık zarı gibi bariyer görevi gören bölge, ameliyatın ardından iyileşme süresinin tamamlanması ile ne zaman ilk cinsel ilişki yaşanırsa o zaman penisin zorlaması ile yırtılarak kızlık zarı kanamasına bire bir benzeyen kanama gerçekleşecektir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır ?

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır ?

Geçici kızlık zarı dikimi ameliyatında daha önce yaşanan cinsel ilişki ile yırtılan kızlık zarı bölgesinde bilinen dikiş atma mantığı ile bir işlem uygulanır. Bu işlem esnasında atılan dikişler dışarıdan görünmez ve fark edilmez, bu şekilde ilk cinsel ilişki sırasında yırtılan kızlık zarından arda kalan dokular tekrar bir araya getirilmiş ve aynı doğuştan olan kızlık zarındaki gibi vajina girişine bir bariyer yapılmış olur. Zamanı planlı  cinsel ilişki yaşandığı sırada penisin yeniden oluşturulan kızlık zarı bölgesini zorlaması, o bölgede geçici kızlık zarı dikimi ameliyatı ile tekrar bir araya getirilen doku yırtılarak, kızlık zarının yırtılmasına bire bir benzeyen bir kanama meydana gelmesine sebep olur.

Kızlık Zarı Dikimi İle Aynı Seansta Vajina Daraltma

Kızlık Zarı Dikimi İle Aynı Seansta Vajina Daraltma

Hastalarımızın en çok merak ettiği konuların başında ise kızlık zarı dikimi ile aynı seansta vajina daraltma işlemi yapılıp yapılamayacağıdır. Teknolojide ki son gelişmelere bağlı olarak lazer cihazların genitak estetik uygulamalarda kullanılmaya başlanması ile bu arık mümkün olmaktadır. Her iki yöntemle de birlikte aynı seansta 15-20 dakika gibi ek bir sürede kesi ve dikiş olmaksızın lazerle cerrahi müdahaleye gerek olmaksızın vajina daraltma, vajina beyazlatma gibi işlemlerde yapılabilmektedir.

VİDEO ANLATIMLAR

Tüm Video Anlatımları İzleyin

TV PROGRAMLARI

Tüm TV Programları
Kızlık Zarı Dikilerek Onarılabilir Mi ?
Evet, kızlık zarı geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi olarak adlandırılan iki farklı yöntemle onarılabilir. Her iki yöntemle de yapılan kızlık zarı dikimi sonrası yaşanan ilk cinsel ilişkide penisin vajina girişini zorlaması ile onarılan bölge yırtılarak kanama meydana gelecektir.
Kimler Kızlık Zarını Diktirebilir ?
İstemediği veya sonrasında pişmanlık duyduğu bir cinsel ilişki yaşayan 18 yaşına gelmiş reşit olan her bayan kendi isteğiyle kızlık zarı dikimi yaptırabilir.
Kızlık Zarı Dikiminin Sonucu Garanti Midir ?
Konusunda tecrübeli bir uzman hekim tarafından yapılan kızlık zarı dikimi ile mutlaka kanama olacaktır. Jin.Op.Dr. Korkut Arslan'ın bu zamana kadar yapmış olduğu binlerce kızlık zarı dikimi ameliyatı sonrası tüm hastalarında ilişki ile kanama olmuştur. İlişki ile kanamasının olması için doktor seçimi bu yüzden çok önemlidir.
Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılabilir Mi ?
Flep tekniği ile yapılan kalıcı kılzık zarı dikimi çıplak gözle veya herhangi bir tıbbi görüntüleme yöntemiyle ( MR, ultrason v.s) anlaşılamaz, ancak uzman bir doktor tarafından muayene edilirse anlaşılabilir.
Kızlık Zarının Dikildiğini Partneriniz Anlayabilir Mi ?
Kızlık zarı dikimi yapıldığı ilişki esnasında hissedilebilecek bir durum değildir, yine gözle de anlaşılamayacağı için partneriniz bu durumun farkına varmayacaktır.
Geçici ve Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Arasında ki Fark Nedir ?
Geçici yöntemde daha önce yaşanan cinsel ilişki ile yırtılan kızlık zarının olduğu bölgeye dikiş atılır, burada amaç işlem sonrası yaşanacak cinsel ilişkide penisin zorlamasıyla dikişlerin yırtılarak kanamanın meydana gelmesini sağlamaktır. Bu yöntem ilişkinin yaşanacağı günden bir kaç gün öncesinde yapılmalı ve ilişki yaşanana kadar dikişlerin açılmaması için azami dikkat edilmelidir. Kalıcı yöntemde ise kızlık zarının olduğu bölgenin estetik ameliyat tekniğiyle yeniden yapılandırılması sağlanır. İşlem sonrası yaşanacak ilişkinin zamanına göre bir planlama yapmaya gerek yoktur, işlem sonrası ne kadar süre sonra ilişki yaşanacak olursa olsun kanama meydana gelecektir.
Kızlık Zarı Dikiminde Lazerin Avantajı Nedir ?
Son nesil lazer cihazla yapılan kızlık zarı dikiminde operasyon süresi kısalmakta, işlem yapılan bölge daha kısa sürede iyileşmekte ve operasyon sonrası ortaya çıkabilecek enfeksiyon , ağrı v.s gibi komplikasyonlar en aza indirgendiği için işlem sırasında ve sonrasında hastanın konforu mümkün olan en yüksek düzeydedir. Ayrıca lazer marifetiyle yapılan işlemin kalitesi yüksek olduğu için beklenen sonuçta başarı oranı da üst düzeyde olmaktadır.
Kızlık Zarı Dikimi İle Aynı Anda Daraltma da Yapılabilir Mi ?
Evet, son teknoloji lazer cihazlar ile aynı seansta hem kızlık zarı dikimi hem de vajina daraltma uygulanabilmektedir. Kanamanın olması istenilen cinsel ilişkide ancak bir kaç gün önce yapılması mümkün olan geçici kızlık zarı dikiminde bile artık aynı seansta vajina daraltma uygulanabilmektedir. Cerrahi olarak yapılan vajina daraltma işlemi geçici kızlık zarı dikimi işlemi sırasında yapılacak olursa ve işlemin ilişkiden bir kaç gün öncesinde yapılması gerektiği düşünülürse, bu bir kaç günlük süre cerrahi vajina daraltmanın yapıldığı bölgenin iyileşmesi ve dikişlerin erimesi için yeterli olmayacak, bunun sonucunda ilişki esnasında hem partnerizin dikişleri hissedecek hem de aşırı kanama meydana gelme riski ortaya çıkacaktır. Bu yüzden lazer teknolijisinden önce geçici kızlık zarı dikimi esnasında vajina daraltma yapılmazken günümüz lazer teknolojisi ile geçici kızlık zarı diki esnasında cerrahi müdahale olmaksızın daraltma işlemi 15-20 dakikalık bir uygulama yapılabilmekte ve hastalarımız hemen normal günlük yaşantılarına dönebilmektedir.
Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı Ne Kadar Sürer ?
Geçici yöntemle yapılan kızlık zarı dikimi 10-15 dakika, kalıcı yöntemle yapılan kızlık zarı dikimi 15-20 dakika sürmektedir. Eğer işlem lazerle yapılırsa her iki yöntemde de bu süreler bir miktar kısalmaktadır.
Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatını Hangi Doktorlar Yapabilir ?
Kızlık zarı dikimi jinekolog operatör doktorlar ve plastik cerrahlar tarafından yapılabilmektedir. Operasyonun yapılabilmesi için hijyenik ve steril muayenehane şartları yeterli olmaktadır.
Kızlık Zarı Dikiminde Hangi Anestezi Yöntemi Kullanılır ?
Kızlık zarı dikimi operasyonu sırasında hastanın acı hissetmemesi ve konforu için lokal anestezi yeterlidir, tercihe veya ihtiyaca göre genel anestezi uygulanması da tercih edilebilir.
Operasyondan Sonra Ne Zaman Günlük Hayata Dönülebilir ?
Kızlık zarı dikiminin hemen sonrasında hasta günlük hayatına dönebilir, işlemden sonra bir müddet yok denecek kadar batma ve acı hissi oluşabilir, bu durumda alınacak ağrı kesici yeterli olacaktır. Burada asıl dikkat edilmesi gereken husus operasyondan beklenen sonucun alınması için bir haftalık süreç içerisinde doktorun tavsiyelerine dikkat edilmesi gerektiğidir.
Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?
Operasyon sonrası ilk bir haftalık süreçte hastanın hekim tarafından önerilen bakıma riayet etmesi gerekmektedir. Bu sürede verilen ilaçların düzenli kullanılması, hastaya anlatılan pansumanın da düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Yine bu bir haftalık süreç boyunca hasta havuza denize girmemeli, spor ve bacakların aşırı açılmasını gerektiren hareketlerden uzak durmalıdır.
Kızlık Zarı Dikimi Operasyonunda Risk Var Mıdır ?
Kızlık zarı dikimi nihayetinde bir cerrahi operasyondur ve bu tip operasyonlarda ortaya çıkması muhtemel hafif kanama, enfeksiyon ve ağrı gibi komplikasyonların ortaya çıkması doğaldır. Fakat bu komplikasyonlar hastanın günlük hayatını ve konforunu etkileyecek düzeyde değildir. hekim tarafından tavsiye edilecek ilaçların düzenli kullanılması ve önerilen bakıma riayet edilemesi halinde herhangi bir problem yaşanmayacaktır.
Jin. Op. Dr.
Korkut Arslan

Jin. Op. Dr. Korkut ArslanYASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Gizlilik İlkesi

Copyright © 2017 Powered by Tema Digital
 
Dr. Korkut ArslanDr. Korkut ArslanTedavilerimizTedavilerimizTV ProgramlarıTV ProgramlarıVideo AnlatımlarVideo AnlatımlarSorular CevaplarSorular CevaplarHasta YorumlarıHasta YorumlarıDoktorunuza DanışınDoktorunuza DanışınFiyat SorunFiyat SorunNeredeyizNeredeyiz