Kızlık Zarı Dikimi Nedir | Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır
Kapat [contact-form-7 id="97" title="Neredeyiz / Ücretsiz Danışma"]
[contact-form-7 id="338" title="Biz Sizi Arayalım"]
Randevu Al
Kızlık Zarı Dikimi Nedir ?

Kızlık Zarı Dikimi Nedir ?

Jin. Op. Dr. Korkut Arslan

Kızlık Zarı Dikimi Nedir ?

Kızlık zarı dikimi en sık yaptığımız genital bölge ameliyatlarının başında gelmektedir. Esas olarak kızlık zarı dikimi bekaretini kaybetmiş bir bayanın ilk ilişkiye girdiğinde tekrar bakire bir bayanda olduğu gibi kanama meydana gelmesini sağlamak amacıyla yapılan bir ameliyattır. Kızlık zarı dikimi yapılmış olan bir bayanda ilişki ile meydana gelen kanama bakire bir bayanın ilk ilişkisinde oluşan kanama ile aynıdır. Kanamanın rengi, miktarı ve özelliklerinde farklılık görülmez. Normalde de bakire bir bayanda kızlık zarının ilk yırtılmasıyla meydana gelen kanamanın bir standardı yoktur. Bazı bayanlarda kanama pembemsi, damla şeklinde az miktarda olabileceği gibi bazı bayanlarda aşırı miktarda , kırmızı renkli olabilir.

Okumaya Devam Edin
Kızlık Zarı Kanaması Bekaretin İspatı Mıdır ?

Kızlık Zarı Kanaması Bekaretin İspatı Mıdır ?

Bilindiği üzere toplumumuzun büyük bir kesiminde erkekler yetiştirilme tarzına bağlı olarak eşlerinin daha önce kendilerinden başka biriyle cinsel ilişki yaşamış olmalarını kabullenmekte zorluk çekmektedir. Bu yüzden erkeğin kendisi hatta ailesi bile bekaretin sembolü sayılan ilk gece yaşanacak ilişki ile gerçekleşecek kızlık zarı kanaması büyük önem taşımaktadır. İlk gece yaşanan cinsel ilişki sonucu kanama meydana gelirse bu durum gelinin bakire olduğunun eğer kanama gerçekleşmezse de daha önce başka bir erkekle cinsel ilişki yaşadığının ispatı sayılmaktadır. Öncelikle şunu bilmek gerekir ki ilişki ile kanama meydana gelmemesi gelinin daha önce başka bir erkekle cinsel ilişki yaşadığının kesin olarak delili olamaz, çünkü kadınların bir kısmında esnek kızlık zarı olarak adlandırılan doğuştan kızlık zarının olduğu bölgenin yeteri kadar damarlanmamış olması sebebiyle ilk ilişki ile dee kanama olmayabilir. Bu durumda daha önce cinsel ilişki yaşamamış bir kadın bile hayatının ilk cinsel ilişkisini o gece eşiyle yaşıyorsa da kanama olmaz, bu yüzden kızlık zarı kanamasının kadının bekaretinin sembolu olarak kabul edilmesi yüz de yüz doğru bir yaklaşım değildir.

Kızlık Zarı Dikimine Neden İhtiyaç Duyulur ?

Kızlık Zarı Dikimine Neden İhtiyaç Duyulur ?

Bahsettiğimiz erkek baskısından dolayı daha önce cinsel ilişki yaşamış veya kızlık zarı esnek olan bayanlar bu soruna çözüm olarak kızlık zarı dikimi ameliyatını tercih etmektedirler, çünkü kızlık zarı dikimi ameliyatında daha önce cinsel ilişki yaşanarak kızlık zarı yırtılmışsa veya kızlık zarı esnekse ve ilk ilişkide dahi kanama olmayacaksa kızlık zarının olduğu vajinanın hemen girişinde ki bölge 3 katlı flep tekniği ile doğal dokusundan yeniden yapılandırılarak orjinal, damarlı olağan kızlık zarı dokusunun tekrar yerini alması sağlanır. Böylece ameliyattan sonra ilk cinsel ilişki ne zaman yaşanırsa yaşansın penisin o bölgeyi zorlamasıyla flep tekniği ile yeniden oluşturulan damarlı doku tıpkı ilk kez cinsel ilişki yaşanıyormuş gibi yırtılır ve aynı orjinal kızlık zarı kanaması şeklinde bir kanama meydana gelir.

Dikilen Kızlık Zarı İlişki İle Kanar Mı ?

Dikilen Kızlık Zarı İlişki İle Kanar Mı ?

Burada göz önünde bulundurulması gereken husus bu ameliyatla beklenen sonucun kızlık zarının yeniden yapılandırılması değil, kızlık zarının yeniden yapılandırılması ile ilk ilişkide kanamanın meydana gelmesinin sağlanması olduğudur. Bu yüzden ameliyat ne kadar başarılı olursa olsun, sonrasında ki iyileşme sürecinde hastalarımızın hekim tarafından belirli bir süre için önerilen bakım ve korumaya azami riayet etmeleri kızlık zarı dikimi ameliyatından beklenen sonucun alınmasında yani ilk ilişki ile kanama yaşanmasında en az kızlık zarı dikimi ameliyatın başarısı kadar önem arz ettiğini hatırlatmak isteriz. Doktorunuzun tavsiyelerine riayet ettiğiniz takdirde kızlık zarı dikimi sonrası yaşanan ilk ilişkide mutlaka kanama meydana gelecektir.

VİDEO ANLATIMLAR

Tüm Video Anlatımları İzleyin

TV PROGRAMLARI

Tüm TV Programları
Kızlık Zarı Dikilerek Onarılabilir Mi ?
Evet, kızlık zarı geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi olarak adlandırılan iki farklı yöntemle onarılabilir. Her iki yöntemle de yapılan kızlık zarı dikimi sonrası yaşanan ilk cinsel ilişkide penisin vajina girişini zorlaması ile onarılan bölge yırtılarak kanama meydana gelecektir.
Kimler Kızlık Zarını Diktirebilir ?
İstemediği veya sonrasında pişmanlık duyduğu bir cinsel ilişki yaşayan 18 yaşına gelmiş reşit olan her bayan kendi isteğiyle kızlık zarı dikimi yaptırabilir.
Kızlık Zarı Dikiminin Sonucu Garanti Midir ?
Konusunda tecrübeli bir uzman hekim tarafından yapılan kızlık zarı dikimi ile mutlaka kanama olacaktır. Jin.Op.Dr. Korkut Arslan'ın bu zamana kadar yapmış olduğu binlerce kızlık zarı dikimi ameliyatı sonrası tüm hastalarında ilişki ile kanama olmuştur. İlişki ile kanamasının olması için doktor seçimi bu yüzden çok önemlidir.
Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılabilir Mi ?
Flep tekniği ile yapılan kalıcı kılzık zarı dikimi çıplak gözle veya herhangi bir tıbbi görüntüleme yöntemiyle ( MR, ultrason v.s) anlaşılamaz, ancak uzman bir doktor tarafından muayene edilirse anlaşılabilir.
Kızlık Zarının Dikildiğini Partneriniz Anlayabilir Mi ?
Kızlık zarı dikimi yapıldığı ilişki esnasında hissedilebilecek bir durum değildir, yine gözle de anlaşılamayacağı için partneriniz bu durumun farkına varmayacaktır.
Geçici ve Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Arasında ki Fark Nedir ?
Geçici yöntemde daha önce yaşanan cinsel ilişki ile yırtılan kızlık zarının olduğu bölgeye dikiş atılır, burada amaç işlem sonrası yaşanacak cinsel ilişkide penisin zorlamasıyla dikişlerin yırtılarak kanamanın meydana gelmesini sağlamaktır. Bu yöntem ilişkinin yaşanacağı günden bir kaç gün öncesinde yapılmalı ve ilişki yaşanana kadar dikişlerin açılmaması için azami dikkat edilmelidir. Kalıcı yöntemde ise kızlık zarının olduğu bölgenin estetik ameliyat tekniğiyle yeniden yapılandırılması sağlanır. İşlem sonrası yaşanacak ilişkinin zamanına göre bir planlama yapmaya gerek yoktur, işlem sonrası ne kadar süre sonra ilişki yaşanacak olursa olsun kanama meydana gelecektir.
Kızlık Zarı Dikiminde Lazerin Avantajı Nedir ?
Son nesil lazer cihazla yapılan kızlık zarı dikiminde operasyon süresi kısalmakta, işlem yapılan bölge daha kısa sürede iyileşmekte ve operasyon sonrası ortaya çıkabilecek enfeksiyon , ağrı v.s gibi komplikasyonlar en aza indirgendiği için işlem sırasında ve sonrasında hastanın konforu mümkün olan en yüksek düzeydedir. Ayrıca lazer marifetiyle yapılan işlemin kalitesi yüksek olduğu için beklenen sonuçta başarı oranı da üst düzeyde olmaktadır.
Kızlık Zarı Dikimi İle Aynı Anda Daraltma da Yapılabilir Mi ?
Evet, son teknoloji lazer cihazlar ile aynı seansta hem kızlık zarı dikimi hem de vajina daraltma uygulanabilmektedir. Kanamanın olması istenilen cinsel ilişkide ancak bir kaç gün önce yapılması mümkün olan geçici kızlık zarı dikiminde bile artık aynı seansta vajina daraltma uygulanabilmektedir. Cerrahi olarak yapılan vajina daraltma işlemi geçici kızlık zarı dikimi işlemi sırasında yapılacak olursa ve işlemin ilişkiden bir kaç gün öncesinde yapılması gerektiği düşünülürse, bu bir kaç günlük süre cerrahi vajina daraltmanın yapıldığı bölgenin iyileşmesi ve dikişlerin erimesi için yeterli olmayacak, bunun sonucunda ilişki esnasında hem partnerizin dikişleri hissedecek hem de aşırı kanama meydana gelme riski ortaya çıkacaktır. Bu yüzden lazer teknolijisinden önce geçici kızlık zarı dikimi esnasında vajina daraltma yapılmazken günümüz lazer teknolojisi ile geçici kızlık zarı diki esnasında cerrahi müdahale olmaksızın daraltma işlemi 15-20 dakikalık bir uygulama yapılabilmekte ve hastalarımız hemen normal günlük yaşantılarına dönebilmektedir.
Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı Ne Kadar Sürer ?
Geçici yöntemle yapılan kızlık zarı dikimi 10-15 dakika, kalıcı yöntemle yapılan kızlık zarı dikimi 15-20 dakika sürmektedir. Eğer işlem lazerle yapılırsa her iki yöntemde de bu süreler bir miktar kısalmaktadır.
Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatını Hangi Doktorlar Yapabilir ?
Kızlık zarı dikimi jinekolog operatör doktorlar ve plastik cerrahlar tarafından yapılabilmektedir. Operasyonun yapılabilmesi için hijyenik ve steril muayenehane şartları yeterli olmaktadır.
Kızlık Zarı Dikiminde Hangi Anestezi Yöntemi Kullanılır ?
Kızlık zarı dikimi operasyonu sırasında hastanın acı hissetmemesi ve konforu için lokal anestezi yeterlidir, tercihe veya ihtiyaca göre genel anestezi uygulanması da tercih edilebilir.
Operasyondan Sonra Ne Zaman Günlük Hayata Dönülebilir ?
Kızlık zarı dikiminin hemen sonrasında hasta günlük hayatına dönebilir, işlemden sonra bir müddet yok denecek kadar batma ve acı hissi oluşabilir, bu durumda alınacak ağrı kesici yeterli olacaktır. Burada asıl dikkat edilmesi gereken husus operasyondan beklenen sonucun alınması için bir haftalık süreç içerisinde doktorun tavsiyelerine dikkat edilmesi gerektiğidir.
Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?
Operasyon sonrası ilk bir haftalık süreçte hastanın hekim tarafından önerilen bakıma riayet etmesi gerekmektedir. Bu sürede verilen ilaçların düzenli kullanılması, hastaya anlatılan pansumanın da düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Yine bu bir haftalık süreç boyunca hasta havuza denize girmemeli, spor ve bacakların aşırı açılmasını gerektiren hareketlerden uzak durmalıdır.
Kızlık Zarı Dikimi Operasyonunda Risk Var Mıdır ?
Kızlık zarı dikimi nihayetinde bir cerrahi operasyondur ve bu tip operasyonlarda ortaya çıkması muhtemel hafif kanama, enfeksiyon ve ağrı gibi komplikasyonların ortaya çıkması doğaldır. Fakat bu komplikasyonlar hastanın günlük hayatını ve konforunu etkileyecek düzeyde değildir. hekim tarafından tavsiye edilecek ilaçların düzenli kullanılması ve önerilen bakıma riayet edilemesi halinde herhangi bir problem yaşanmayacaktır.
Jin. Op. Dr.
Korkut Arslan

Jin. Op. Dr. Korkut ArslanYASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Gizlilik İlkesi

Copyright © 2017 Powered by Tema Digital
 
Dr. Korkut ArslanDr. Korkut ArslanTedavilerimizTedavilerimizTV ProgramlarıTV ProgramlarıVideo AnlatımlarVideo AnlatımlarSorular CevaplarSorular CevaplarHasta YorumlarıHasta YorumlarıDoktorunuza DanışınDoktorunuza DanışınFiyat SorunFiyat SorunNeredeyizNeredeyiz