Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri | Kızlık Zarı Dikimi Teknikleri
Kapat [contact-form-7 id="97" title="Neredeyiz / Ücretsiz Danışma"]
[contact-form-7 id="338" title="Biz Sizi Arayalım"]
Randevu Al
Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Jin. Op. Dr. Korkut Arslan

Kızlık Zarı Dikimi Hangi Tekniklerle Yapılabilir ?

Kızlık zarı dikimi yöntemleri geçici ve kalıcı olarak iki farklı tekniğe göre adlandırılır. Geçici kızlık zarı dikimi ile kızlık zarı evlenmeden 1-2 gün önce yapılan cerrahi olarak tamir edilebilmektedir. Diğer yöntem ise kalıcı yöntem dediğimiz ve flep kaldırma yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı onarımıdır. Geçici yöntem evlenmeden 1-2 gün önce yapılır burada amaç kızlık zarının yırtılan yapraklarını bir birine dikerek ilişki ile buradan kanama olmasını sağlamaktır. Kalıcı yöntemle ise vajinanın alt duvarından bir parça kaldırılır ve yeniden kızlık zarı yapılandırılır. Burada yeniden yapılandırılan kızlık zarı ilişki esnasında yırtılır ve kanama meydana gelir. Eğer hasta daha önceden düşük, doğum veya kürtaj olduysa kalıcı yöntem yapılırken aynı esnada daraltma işlemi de yapılabilmektedir.

Okumaya Devam Edin
Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi ise doktorlarımız tarafından 3 katlı flep yöntemi adı verilen bir teknikle yapılmaktadır. Bu teknikte kızlık zarının bulunduğu bölgede daha önce yaşanan ilişki sonucu yırtılarak bozulan dokunun estetik ameliyat mantığıyla yeniden damarlanması ve işlevini kazanması sağlanır. Böylece ameliyat sonrası ne zaman ilk cinsel ilişki yaşanırsa yaşansın doğuştan gelen kızlık zarında olduğu gibi penisin zorlaması ile yeniden yapılandırılan kızlık zarı bölgesi yırtılır ve kanama yaşanır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici kızlık zarı dikimi vajen içerisinde bekaret zarının yırtılmasından sonra arta kalan dokuların bir araya getirilerek yeniden yapılandırılmasıdır. Bu yöntemde vajen içerisine fark edilmeyen görünmeyen dikişler yapılmaktadır. Bu yöntem ile yapılan kızlık zarı diktirme sonrası hastanın belirlediği zamanda ilişkiye girmesi ile kanaması olmaktadır. Kızlık zarı yenileme bu yöntemle yapılacaksa ortalama olarak belirlenen cinsel ilişki zamanından bir iki gün öncesinden yapılması gerekmektedir.

Lazerle Kızlık Zarı Dikimi

Lazerle Kızlık Zarı Dikimi

Yüz ve vücut estetiğinde bir çok amaçla kullanılabilen lazer cihazlar artık günümüzde genital böle estetiği içinde uygulanabilmektedir. Karbondioksit Lazer tekniğine sahip lazer uygulaması genital bölge estetiği ameliyatlarında çok başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Biz de muayenehanemizde bayanlara özel genital bölge ameliyatlarında hasta konforunu oldukça arttıran monolisa lazer cihaz ile hem geçici hem de kalıcı kızlık zarı dikimini minimal ağrı ve kesi ile yapabilmekteyiz.

Kalıcı ve Geçici Yöntem Arasında ki En Önemli Fark Nedir ?

Kalıcı ve Geçici Yöntem Arasında ki En Önemli Fark Nedir ?

Flep yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi işlemini geçici kızlık zarı dikimi işleminden ayıran en büyük özellik kanama olmasının istenildiği cinsel ilişkinin ne zaman olacağının önceden belirlenmesine gerek duyulmamasıdır. Geçici yöntemle yapılan kızlık zarı dikimi işlemi kanama olması istenen cinsel ilişkinin yaşanacağı günden bir kaç gün öncesinde yapılmalıdır. Burada tercih öncelikle kızlık zarı dikimi yaptıracak kişinin kanama olmasını istediği ilişkinin zamanına bağlı olarak kendi isteği doğrultusunda yapılmaktadır.

Doktorlarınız Hangi Yöntemi Öneriyor ?

Doktorlarınız Hangi Yöntemi Öneriyor ?

Cinsel ilişkinin yaşanacağı zamana bağlı olmaksızın isteğe bağlı dilediğiniz tarihte yapılabilmesi, hiç bir şekilde partnerizin tarafından anlaşılmasının mümkün olmaması ve %100 kanama garatisiyle 3 katlı flep yöntemiyle yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi hastalarımızın en çok tercih ettiği yöntem olmuştur. Yukarıda anlattığımız gibi son dönem teknolojide yaşanan gelişmelerin sonucu lazerin genital bölge ameliyatların da kullanılmaya başlaması ise hem yapılması gereken kesilerin kalitesini arttırması hem operasyon süresini kısaltması, hem de minimal ağrı ve kanamaya sebep olması ile operasyonun başarı düzeyini arttırdığı gibi operasyon sonrası iyileşme süresi kısaltır aynı zaman da hastalarımızın hemen olağan günlük hayatlarına dönmelerini sağlar. Lazer teknolojisi bu avantajların yanı sıra kızlık zarı dikimi için uygulanan her iki teknik ile birlikte aynı seansta ameliyatsız vajina daraltma işleminin de yapılmasına imkan sağlamaktadır. Böylece hastalarımız aynı anda birden çok sorunlarına daha uygun maliyetlerle daha kısa sürede çözüm bulabilmektedir. Bu sebeplerden dolayı Jin.Op.Dr. Korkut Arslan, hastalarımıza lazerle yapılan 3 katlı flep tekniğinin uygulandığı kalıcı kızlık zarı dikimini ve dilenirse kızlık zarı dikimi ile birlikte aynı seansta yapılabilen lazerle genital estetik uygulamaları tavsiye etmektedir.

Fiyatlar, Yöntemlere Göre Değişiyor Mu ?

Fiyatlar, Yöntemlere Göre Değişiyor Mu ?

Doktorların hastalarıyla bire bir iletişim kurmadan herkese açık bir şekilde fiyat bilgisi vermesi tıp etiği açısından uygun değildir. Bu yüzden internet sitemizde yer alan yazılarımız da ve diğer herkese açık bilgi verdiğimiz mecralarda kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi vermemekteyiz. Kızlık zarı dikimi fiyatlarımızın ne kadar olduğunu öğrenmek için bizi çekinmeden telefonla arayabilirsiniz. Fiyatlar hakkında genel olarak söyleyebileceğimiz, fiyatların yönteme , tercih edilen anestezi tekniğine, lazerle yapılıp yapılmayacağı ve aynı seansta vajina daraltma uygulanıp uygulanmayacağına göre değişeceğidir. Geçici kızlık zarı dikimi fiyatı flep kaldırma yöntemi ile yapılan kalıcı yönteme göre nispeten biraz daha uygun olup, genel anestezi tercih edilecek olursa anestezi ücreti farkı talep edilmekte, aynı seansta daraltma da yapılacaksa bu işlem için ayrıca ücret ilavesi yapılmaktadır. Vajina daraltma tek başına yapılmasına kıyasla kızlık zarı dikimi ile aynı seansta yapılacak olursa çok daha uygun bir fiyat ortaya çıkmaktadır.  

VİDEO ANLATIMLAR

Tüm Video Anlatımları İzleyin

TV PROGRAMLARI

Tüm TV Programları
Kızlık Zarı Dikilerek Onarılabilir Mi ?
Evet, kızlık zarı geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi olarak adlandırılan iki farklı yöntemle onarılabilir. Her iki yöntemle de yapılan kızlık zarı dikimi sonrası yaşanan ilk cinsel ilişkide penisin vajina girişini zorlaması ile onarılan bölge yırtılarak kanama meydana gelecektir.
Kimler Kızlık Zarını Diktirebilir ?
İstemediği veya sonrasında pişmanlık duyduğu bir cinsel ilişki yaşayan 18 yaşına gelmiş reşit olan her bayan kendi isteğiyle kızlık zarı dikimi yaptırabilir.
Kızlık Zarı Dikiminin Sonucu Garanti Midir ?
Konusunda tecrübeli bir uzman hekim tarafından yapılan kızlık zarı dikimi ile mutlaka kanama olacaktır. Jin.Op.Dr. Korkut Arslan'ın bu zamana kadar yapmış olduğu binlerce kızlık zarı dikimi ameliyatı sonrası tüm hastalarında ilişki ile kanama olmuştur. İlişki ile kanamasının olması için doktor seçimi bu yüzden çok önemlidir.
Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılabilir Mi ?
Flep tekniği ile yapılan kalıcı kılzık zarı dikimi çıplak gözle veya herhangi bir tıbbi görüntüleme yöntemiyle ( MR, ultrason v.s) anlaşılamaz, ancak uzman bir doktor tarafından muayene edilirse anlaşılabilir.
Kızlık Zarının Dikildiğini Partneriniz Anlayabilir Mi ?
Kızlık zarı dikimi yapıldığı ilişki esnasında hissedilebilecek bir durum değildir, yine gözle de anlaşılamayacağı için partneriniz bu durumun farkına varmayacaktır.
Geçici ve Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Arasında ki Fark Nedir ?
Geçici yöntemde daha önce yaşanan cinsel ilişki ile yırtılan kızlık zarının olduğu bölgeye dikiş atılır, burada amaç işlem sonrası yaşanacak cinsel ilişkide penisin zorlamasıyla dikişlerin yırtılarak kanamanın meydana gelmesini sağlamaktır. Bu yöntem ilişkinin yaşanacağı günden bir kaç gün öncesinde yapılmalı ve ilişki yaşanana kadar dikişlerin açılmaması için azami dikkat edilmelidir. Kalıcı yöntemde ise kızlık zarının olduğu bölgenin estetik ameliyat tekniğiyle yeniden yapılandırılması sağlanır. İşlem sonrası yaşanacak ilişkinin zamanına göre bir planlama yapmaya gerek yoktur, işlem sonrası ne kadar süre sonra ilişki yaşanacak olursa olsun kanama meydana gelecektir.
Kızlık Zarı Dikiminde Lazerin Avantajı Nedir ?
Son nesil lazer cihazla yapılan kızlık zarı dikiminde operasyon süresi kısalmakta, işlem yapılan bölge daha kısa sürede iyileşmekte ve operasyon sonrası ortaya çıkabilecek enfeksiyon , ağrı v.s gibi komplikasyonlar en aza indirgendiği için işlem sırasında ve sonrasında hastanın konforu mümkün olan en yüksek düzeydedir. Ayrıca lazer marifetiyle yapılan işlemin kalitesi yüksek olduğu için beklenen sonuçta başarı oranı da üst düzeyde olmaktadır.
Kızlık Zarı Dikimi İle Aynı Anda Daraltma da Yapılabilir Mi ?
Evet, son teknoloji lazer cihazlar ile aynı seansta hem kızlık zarı dikimi hem de vajina daraltma uygulanabilmektedir. Kanamanın olması istenilen cinsel ilişkide ancak bir kaç gün önce yapılması mümkün olan geçici kızlık zarı dikiminde bile artık aynı seansta vajina daraltma uygulanabilmektedir. Cerrahi olarak yapılan vajina daraltma işlemi geçici kızlık zarı dikimi işlemi sırasında yapılacak olursa ve işlemin ilişkiden bir kaç gün öncesinde yapılması gerektiği düşünülürse, bu bir kaç günlük süre cerrahi vajina daraltmanın yapıldığı bölgenin iyileşmesi ve dikişlerin erimesi için yeterli olmayacak, bunun sonucunda ilişki esnasında hem partnerizin dikişleri hissedecek hem de aşırı kanama meydana gelme riski ortaya çıkacaktır. Bu yüzden lazer teknolijisinden önce geçici kızlık zarı dikimi esnasında vajina daraltma yapılmazken günümüz lazer teknolojisi ile geçici kızlık zarı diki esnasında cerrahi müdahale olmaksızın daraltma işlemi 15-20 dakikalık bir uygulama yapılabilmekte ve hastalarımız hemen normal günlük yaşantılarına dönebilmektedir.
Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı Ne Kadar Sürer ?
Geçici yöntemle yapılan kızlık zarı dikimi 10-15 dakika, kalıcı yöntemle yapılan kızlık zarı dikimi 15-20 dakika sürmektedir. Eğer işlem lazerle yapılırsa her iki yöntemde de bu süreler bir miktar kısalmaktadır.
Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatını Hangi Doktorlar Yapabilir ?
Kızlık zarı dikimi jinekolog operatör doktorlar ve plastik cerrahlar tarafından yapılabilmektedir. Operasyonun yapılabilmesi için hijyenik ve steril muayenehane şartları yeterli olmaktadır.
Kızlık Zarı Dikiminde Hangi Anestezi Yöntemi Kullanılır ?
Kızlık zarı dikimi operasyonu sırasında hastanın acı hissetmemesi ve konforu için lokal anestezi yeterlidir, tercihe veya ihtiyaca göre genel anestezi uygulanması da tercih edilebilir.
Operasyondan Sonra Ne Zaman Günlük Hayata Dönülebilir ?
Kızlık zarı dikiminin hemen sonrasında hasta günlük hayatına dönebilir, işlemden sonra bir müddet yok denecek kadar batma ve acı hissi oluşabilir, bu durumda alınacak ağrı kesici yeterli olacaktır. Burada asıl dikkat edilmesi gereken husus operasyondan beklenen sonucun alınması için bir haftalık süreç içerisinde doktorun tavsiyelerine dikkat edilmesi gerektiğidir.
Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?
Operasyon sonrası ilk bir haftalık süreçte hastanın hekim tarafından önerilen bakıma riayet etmesi gerekmektedir. Bu sürede verilen ilaçların düzenli kullanılması, hastaya anlatılan pansumanın da düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Yine bu bir haftalık süreç boyunca hasta havuza denize girmemeli, spor ve bacakların aşırı açılmasını gerektiren hareketlerden uzak durmalıdır.
Kızlık Zarı Dikimi Operasyonunda Risk Var Mıdır ?
Kızlık zarı dikimi nihayetinde bir cerrahi operasyondur ve bu tip operasyonlarda ortaya çıkması muhtemel hafif kanama, enfeksiyon ve ağrı gibi komplikasyonların ortaya çıkması doğaldır. Fakat bu komplikasyonlar hastanın günlük hayatını ve konforunu etkileyecek düzeyde değildir. hekim tarafından tavsiye edilecek ilaçların düzenli kullanılması ve önerilen bakıma riayet edilemesi halinde herhangi bir problem yaşanmayacaktır.
Jin. Op. Dr.
Korkut Arslan

Jin. Op. Dr. Korkut ArslanYASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Gizlilik İlkesi

Copyright © 2017 Powered by Tema Digital
 
Dr. Korkut ArslanDr. Korkut ArslanTedavilerimizTedavilerimizTV ProgramlarıTV ProgramlarıVideo AnlatımlarVideo AnlatımlarSorular CevaplarSorular CevaplarHasta YorumlarıHasta YorumlarıDoktorunuza DanışınDoktorunuza DanışınFiyat SorunFiyat SorunNeredeyizNeredeyiz