Kürtaj Fiyatları 2024 | Sağlıklı Güvenilir Kürtaj Burada
Kapat [contact-form-7 id="97" title="Neredeyiz / Ücretsiz Danışma"]
[contact-form-7 id="338" title="Biz Sizi Arayalım"]
Randevu Al
Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Fiyatları

Jin. Op. Dr. Korkut Arslan

Kürtaj Fiyatları 2024

İlgili yasalar gereği tıbbi tedavilerin net ücretlerinin herkese açık şekilde yayınlanması kısıtlanmıştır. Bu yüzden net bir ücret veremiyoruz fakat gebelik sonlandırma için uygulanan cerrahi prosedür olan kürtaj için hekimler tarafından belirlenen ücretlerin genellikle gebeliğin haftasına ve tercih edilecek anestezi tekniğine göre değiştiğini belirterek ortala fiyatlardan bahsedebiliriz.

Kürtaj fiyatları ortalama olarak 2024 yılı için 6000 TL ile 8000 TL arasındadır. İlk 8 haftaya kadar gebeliklerin sonlandırılması 6000 TL'den başlayıp yasal sınır olan 10. haftaya kadar gebelik ilerledikçe 7000 TL'ye lokal anestezi yerine uyku hali olan sedasyon anestezi tercih edilirse 8000 TL'ye kadar çıkabilmektedir.

Net ücret öğrenmek ve yasal sınırlar içerisinde sağlığınızı ön planda tutarak yaptığımız kürtaj tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için dilediğiniz zaman bize telefonla veya Whats App mesajla ulaşabilirsiniz.

Okumaya Devam Edin
Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları

Evlilik Dışı Kürtaj Fiyatları

Kürtaj fiyatları kürtaj yaptıracak kişinin evli ya da bekar olmasına göre belirlenmez. Önemli olan 18 yaşından büyük ve gebeliğin 10 hafta sınırını geçmemiş olma yasal şartlarına sahip olunmasıdır. Bu şartları sağlayan bekar kadınlar kendi istekleriyle, evli kadınlar ise eşlerinin rızası ile kürtaj olabilirler. Bu sebeple evlilik dışı kürtaj fiyatları evli ya da bekar fark etmeksizin ortalama 6000 TL ile 8000 TL arasındadır.

Vakumlu Kürtaj Fiyatları

Vakumlu Kürtaj Fiyatları

Günümüzde kürtaj işlemi rahim içerisinden fetüsün vakum marifetiyle tahliye edilmesi ile yapılır. Bu yöntem cerrahi aletlerle kazıma yoluyla yapılan kürtaja göre çok daha konforlu ve rahime zarar verme ihtimali az ve dolayısıyla enfeksiyon riski yok denecek kadar azdır. Bu yüzden tüm dünyada vakum tekniğine dayandığı için vakumlu kürtaj denilen bu yöntem kabul görmüş olup yazımızın giriş kısmında belirttiğimiz fiyatlar vakumlu kürtaj fiyatları olup tekrar etmek gerekirse 2024 yılı için ortalama 6000 TL ile 8000 TL arasındadır.

Kürtaj Fiyatları İstanbul

Kürtaj Fiyatları İstanbul

Kürtaj işlemini sağlıklı konforlu Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı Nişantaşı İstanbul'da yer alan özel muayenehanemizde yapmaktayız. Bu yüzden yukarıda bahsettiğimiz fiyatlar İstanbul için geçerli fiyatlardır. Bu yüzden bilgi amaçlı tekrar etmek gerekirse kürtaj fiyatları istanbul 2024 yılı için ortalama 6000 TL ile 8000 TL arasındadır. Net fiyat bilgisi için bize çekinmeden ulaşabilirsiniz.

Özel Hastahane Kürtaj Fiyatları

Özel Hastahane Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi İstanbul'da bir çok hastahanede yapılmakla birlikte her hastanenin kendisine özgü konumuna, kadrosunda yer alan hekimlere ve sunduğu imkanlara göre değişen fiyat politikaları olmaktadır. Bu yüzden özel hastahanelerde kürtaj fiyatları sorusuna net bir cevap vermek mümkün olmamakla birlikte ortalama 10.000 TL - 20.000 TL arasında olduğu söylenebilir. Bu ücret özel muayenehanerde daha düşüktür.

Devlette Kürtaj Fiyatları

Devlette Kürtaj Fiyatları

Devlet hastahanelerinin bir kısmı kürtajı belli haftaya kadar yapmakla birlikte bir kısmı kürtaj yapmamaktadır. devlette kürtaj fiyatları ne kadar öğrenmek için ilgili hastahanelerle iletişime geçilmesi gerekmektedir. Özel konforlu şartlarda sağlığınızı riske atmadan kürtaj olmak ve fiyatlarımız hakkında bilgi almak için dilediğiniz zaman bize ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Gizli Kürtaj Fiyatları

Gizli Kürtaj Fiyatları

Özel sağlık kuruluşları hasta bilgilerinin mahremiyeti esasına göre kürtaj olan hastalarının bilgilerini gizli tutar ve adli vakalar haricinde 3. kişilerle kesinlikle paylaşmaz. Bu mahrem bilginin gizli kalması endişesi gizli kürtaj terimini ortaya çıkarmaktadır lakin bahsedildiği üzere adli vakalar hariç hasta mahremiyeti korunmakta ve özel sağlık kuruluşlarında gerçekleştirilen bilgiler gizli tutulmakta e-nabız uygulamasına yansımamaktadır. Dolayısıyla gizli kürtaj fiyatları ayrı bir ücretlenirme gerektirmez ve ortalama 6.000 TL ile 8.0000 TL arasındadır.

Kürtaj (Çocuk Aldırma ) Paralı Mı?

Kürtaj (Çocuk Aldırma ) Paralı Mı?

Evet, özel sağlık kuruluşlarında kürtak yani çocuk aldırma tedavisi paralıdır bir ücrete tabiidir. Gebelik haftasına ve uygulanacak anestezi tekniğine göre değişen kürtaj fiyatlarımızı sormak, bilgi ve randevu almak için dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.

VİDEO ANLATIMLAR

Tüm Video Anlatımları İzleyin

TV PROGRAMLARI

Tüm TV Programları
Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır ?
Kürtaj işlemi sıklıkla istenmeyen gebeliği sonlandırma amacıyla yapılmaktadır. Bunun dışında rahimden tanı amaçlı parça alınması, polip çıkarılması gibi nedenlerle de bu işlem yapılabilir.
Kürtaj Sonrası Tekrar Gebe Kalabilir Miyim ?
Kürtaj sonrası hastaların en korktuğu ve bize en sık sordukları konu kürtaj sonrası tekrar gebe kalıp kalamayacaklarıdır. Kürtaj daha sonra gebeliği önleyecek bir prosedür değildir. Defalarca kürtaj yaptırdıktan sonra normal yolla gebe kalıp doğuran birçok anne mevcuttur. Eğer kürtaj deneyimli bir doktor tarafında steriliteye uygun olarak steril – tek kullanımlık aletlerle yapılıyorsa kürtaj sonrası hiçbir problem yaşanmayacaktır.
Kaç Kez Kürtaj Olunabilir ?
Kürtaj eğer steril şartlarda usulüne uygun olarak uzman bir doktor tarafından yapılırsa herhangi bir probleme neden olmaz . Sayı olarak ne kadar kürtaj yapılabileceğine dair bir sınırlama yoktur.
Kürtaj Ne Zamana Kadar Uygulanabilir ?
İsteğe bağlı kürtajda yasal sınır 10 haftaya kadardır, ancak eğer bebekte sakatlık v.s. söz konusu ise veya bebeğin kalp atışları gözlenmiyor ise yaşam sınırı olan 24. haftaya kadar gebelik sonlandırılabilir.
Kürtaj Yaptırmak Yasal Mıdır ?
Türkiye yasalarına göre belirli süre ile kısıtlanmıştır. Ülkemiz yasalarına göre kürtaj olabilmek için süre kısıtlaması haricinde gebeliğini sonlandırmak isteyen anne adayının evli olması halinde eşinin rızasının aranması ve 18 yaşından büyük olması gibi kısıtlamalarda bulunmaktadır.
Kürtajda Anestezi Kullanılır Mı ?
Kürtaj genel anestezi altında hasta uyutularak veya lokal anestezi ile bölgesel uyuşturma yöntemiyle yapılabilir. Eğer psikolojik faktörler de göz önüne alınacak olursa hastanın uyutularak işlemin yapılması hasta açısından daha konforludur. Lokal anestezi ile uyuşturularak yapılan işlemde de hasta tarafından ağrı hissedilmesi çok azdır, bu yöntem de sık olarak uygulanmaktadır.
Kürtaj Nerede Yapılır ?
İstenmeyen gebeliğinizi sonlandırmayı düşüyorsanız ve kendinize kürtaj nerede yapılır sorusunu soruyorsanız, size kürtaj olabileceğiniz, temiz, hijyen kurallarına titizlikle riayet edilen, güvenilir Bakırköy ve Niaşntaş’ında yer alan muayenehanelerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.
Kürtaj Kısırlığa Neden Olur Mu ?
Kürtaj eğer tecrübeli bir hekim tarafından steril aletlerle yapılırsa ve daha sonra verilen ilaçlar düzgün kullanılıp hasta kontrolüne düzenli olarak gelirse ileride kısırlığa neden olmaz. Önemli olan kürtaj sonrası enfeksiyon gelişimini önlemektir. Bu nedenle de tek kullanımlık steril aletlerle işlem yapılmakta ve daha sonrasında da enfeksiyon ve yapışıklık gelişmesini engellemek amacıyla antibiyotik ve östrojen içeren preperatlar kullanılmaktadır .İşlemi yapan doktorun da tecrübesi komplikasyon gelişimini engellemek amacıyla çok önemlidir.
Kürtaj Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim ?
Kürtaj sonrası hastalarımızın verilen ilaçları düzgün kullanmalarını ve kontrollerine mutlaka düzenli olarak gelmelerini istiyoruz. 1 hafta boyunca adet kanamasına benzer şekilde kanama olabilmektedir. Bazen özellikle ufak gebeliklerde kürtaj sonrası hiç kanama olmamaktadır veya kanama 4-5 gün sonra pıhtı ve parça gelecek şekilde olmaktadır. Bunlar kürtaj sonrası normal karşılaşılabilecek durumlar olup hasta endişelenmemelidir. Kürtaj sonrası hastalarımızın antibiyotik kullanmaları gerektiğinden alkol tüketmemelerini ve enfeksiyon gelişiminin önüne geçmek için en az 2 hafta cinsel ilişki yaşamamalarını istiyoruz.
Kürtaj Sonrası Neler Yaşarım ?
Kürtaj sonrası hasta hemen günlük yaşantısına devam edebilir. Genellikle 1 hafta boyunca adete benzer kanama olabilir. Bazı hastalarda kanama olmamakla birlikte bazen hastalarda kürtaj işleminden 4-5 gün sonra parçalar gelecek şekilde kanama olabilir.
Kürtaj Sonrası Kanama Olur Mu ?
Kürtaj sonrası adet kanaması tarzında kanama olabilir. Bu şikayetleri bertaraf edebilmek için hastalara gerekli ilaçlar verilmektedir. Buna ek olarak enfeksiyon ve yapışıklık riskini engellemek için antibiyotik ve doğum kontrol hapı kullanmaktayız. Kanama yaklaşık 1 hafta adet kanamasına benzer şekilde olmaktadır.
Jin. Op. Dr.
Korkut Arslan

Jin. Op. Dr. Korkut ArslanYASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Gizlilik İlkesi

Copyright © 2017 Powered by Tema Digital
 
Dr. Korkut ArslanDr. Korkut ArslanTedavilerimizTedavilerimizTV ProgramlarıTV ProgramlarıVideo AnlatımlarVideo AnlatımlarSorular CevaplarSorular CevaplarHasta YorumlarıHasta YorumlarıDoktorunuza DanışınDoktorunuza DanışınFiyat SorunFiyat SorunNeredeyizNeredeyiz