Kürtaj Yapan Yerler | Kürtaj Yapan Klinikler İstanbul
Kapat [contact-form-7 id="97" title="Neredeyiz / Ücretsiz Danışma"]
[contact-form-7 id="338" title="Biz Sizi Arayalım"]
Randevu Al
Kürtaj Yapan Yerler

Kürtaj Yapan Yerler

Jin. Op. Dr. Korkut Arslan

Kürtaj Nerelerde Yapılabilir?

Kürtaj olmaya karar veren hastalarımızın en çok araştırdıkları konuların başında güvenle, sağlıklı bir şekilde İstanbul’da kürtaj yapan yerlerin hangileri olduğu gelmektedir. İstanbul’da hem Anadolu yakasında hem de Avrupa yakasında bir çok hekim kendi özel muayenehanesinde kürtaj yapmaktadır.Kürtaj, ilgili diğer yazılarda da anlattığımız gibi muayenehane şartlarında rahatça yapılabilen bir tıbbi müdahaledir. Muayenehane şartları haricinde kürtaj işlemi, özel hastanelerde, kliniklerde ve tıp merkezlerinde de yapılmaktadır. Kürtaj olacağınız yere karar verirken, kürtaj operasyonu sırasında veya sonrasında her hangi bir sağlık riskiyle karşılaşmamak için kürtaj işleminin tecrübeli doktorlar tarafından büyük bir titizlikle hijyen koşullarında sağlık riski yaratmayacak şekilde yapıldığından emin olmanızı tavsiye ederiz.

Okumaya Devam Edin
Nerede Kürtaj Olmayı Tercih Etmeliyim

Nerede Kürtaj Olmayı Tercih Etmeliyim

Kürtaj vakum yöntemiyle tek kullanımlık aletlerle tecrübeli ve titiz bir jinekolog doktor tarafından muayenehane ortamında yapıldığında yok denecek kadar az risk içerir. Kürtaj, Nişantaşı ve Bakırköy'de bulunan muayenehanelerimiz de tecrübeli doktorlarımız tarafından büyük bir titizlikle hijyen koşullarında sağlık riski yaratmayacak şekilde yapıldığından, kürtaj olmak için muayenehanelerimizi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Özel Muayenehanede Sağlıklı Kürtaj

Özel Muayenehanede Sağlıklı Kürtaj

Özel muayenehanede yapılan kürtajın hastaya sağladığı bir takım avantalar bulunmaktadır. Oldukça konforlu dizayn edilmiş, hijyen kurallarına riayet edilen, işlem sonrası özel dinlenme odalarının bulunduğu muayenehanelerde kürtaj olmak hasta açısından hem rahat hem de sağlık açısından minumum risk taşımaktadır. Ayrıca özellikle bilgilerinizin gizli kalmasını istiyorsanız muayenehane de kürtaj olmayı tercih ettiğinizde bilgilerinizin resmi kayıt altına alınmayacağını, adli bir vaka olmadığı sürece hiç bir koşulda 3. kişilerle paylaşılmayacağını belirtmek isteriz.

Kürtaj Yaptırmak İsteyen Birinin Bilmesi Gerekenler

Kürtaj Yaptırmak İsteyen Birinin Bilmesi Gerekenler

Kürtaj olmak isteyen biri her hangi bir sorun yaşamadan sağlıklı bir şekilde kürtaj olabilmek için, kürtajın riskleri, sonrasında meydana gelebilecek sağlık sorunları hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Kürtaj sonrası meydana gelebilecek sorunlar enfeksiyon ve kanamadır. Ancak erken haftalarda yapılan kürtajda yani 10. Haftaya kadar yapılan kürtajlarda genel de bir problem görülmemektedir. Kürtaj işlemi 3-5 dakika süren kısa bir operasyondur ve sonrasında enfeksiyon riskinin önlenmesi için antibiyotik ve ağrının giderilmesi için de ağrı kesici ilaçlar verilmektedir. Hasta operasyon sonrası doktorunun tavsiyelerine riayet ettiği takdirde her hangi ciddi bir sağlık sorunuyla karşılaşmayacaktır.

VİDEO ANLATIMLAR

Tüm Video Anlatımları İzleyin

TV PROGRAMLARI

Tüm TV Programları
Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır ?
Kürtaj işlemi sıklıkla istenmeyen gebeliği sonlandırma amacıyla yapılmaktadır. Bunun dışında rahimden tanı amaçlı parça alınması, polip çıkarılması gibi nedenlerle de bu işlem yapılabilir.
Kürtaj Sonrası Tekrar Gebe Kalabilir Miyim ?
Kürtaj sonrası hastaların en korktuğu ve bize en sık sordukları konu kürtaj sonrası tekrar gebe kalıp kalamayacaklarıdır. Kürtaj daha sonra gebeliği önleyecek bir prosedür değildir. Defalarca kürtaj yaptırdıktan sonra normal yolla gebe kalıp doğuran birçok anne mevcuttur. Eğer kürtaj deneyimli bir doktor tarafında steriliteye uygun olarak steril – tek kullanımlık aletlerle yapılıyorsa kürtaj sonrası hiçbir problem yaşanmayacaktır.
Kaç Kez Kürtaj Olunabilir ?
Kürtaj eğer steril şartlarda usulüne uygun olarak uzman bir doktor tarafından yapılırsa herhangi bir probleme neden olmaz . Sayı olarak ne kadar kürtaj yapılabileceğine dair bir sınırlama yoktur.
Kürtaj Ne Zamana Kadar Uygulanabilir ?
İsteğe bağlı kürtajda yasal sınır 10 haftaya kadardır, ancak eğer bebekte sakatlık v.s. söz konusu ise veya bebeğin kalp atışları gözlenmiyor ise yaşam sınırı olan 24. haftaya kadar gebelik sonlandırılabilir.
Kürtaj Yaptırmak Yasal Mıdır ?
Türkiye yasalarına göre belirli süre ile kısıtlanmıştır. Ülkemiz yasalarına göre kürtaj olabilmek için süre kısıtlaması haricinde gebeliğini sonlandırmak isteyen anne adayının evli olması halinde eşinin rızasının aranması ve 18 yaşından büyük olması gibi kısıtlamalarda bulunmaktadır.
Kürtajda Anestezi Kullanılır Mı ?
Kürtaj genel anestezi altında hasta uyutularak veya lokal anestezi ile bölgesel uyuşturma yöntemiyle yapılabilir. Eğer psikolojik faktörler de göz önüne alınacak olursa hastanın uyutularak işlemin yapılması hasta açısından daha konforludur. Lokal anestezi ile uyuşturularak yapılan işlemde de hasta tarafından ağrı hissedilmesi çok azdır, bu yöntem de sık olarak uygulanmaktadır.
Kürtaj Nerede Yapılır ?
İstenmeyen gebeliğinizi sonlandırmayı düşüyorsanız ve kendinize kürtaj nerede yapılır sorusunu soruyorsanız, size kürtaj olabileceğiniz, temiz, hijyen kurallarına titizlikle riayet edilen, güvenilir Bakırköy ve Niaşntaş’ında yer alan muayenehanelerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.
Kürtaj Kısırlığa Neden Olur Mu ?
Kürtaj eğer tecrübeli bir hekim tarafından steril aletlerle yapılırsa ve daha sonra verilen ilaçlar düzgün kullanılıp hasta kontrolüne düzenli olarak gelirse ileride kısırlığa neden olmaz. Önemli olan kürtaj sonrası enfeksiyon gelişimini önlemektir. Bu nedenle de tek kullanımlık steril aletlerle işlem yapılmakta ve daha sonrasında da enfeksiyon ve yapışıklık gelişmesini engellemek amacıyla antibiyotik ve östrojen içeren preperatlar kullanılmaktadır .İşlemi yapan doktorun da tecrübesi komplikasyon gelişimini engellemek amacıyla çok önemlidir.
Kürtaj Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim ?
Kürtaj sonrası hastalarımızın verilen ilaçları düzgün kullanmalarını ve kontrollerine mutlaka düzenli olarak gelmelerini istiyoruz. 1 hafta boyunca adet kanamasına benzer şekilde kanama olabilmektedir. Bazen özellikle ufak gebeliklerde kürtaj sonrası hiç kanama olmamaktadır veya kanama 4-5 gün sonra pıhtı ve parça gelecek şekilde olmaktadır. Bunlar kürtaj sonrası normal karşılaşılabilecek durumlar olup hasta endişelenmemelidir. Kürtaj sonrası hastalarımızın antibiyotik kullanmaları gerektiğinden alkol tüketmemelerini ve enfeksiyon gelişiminin önüne geçmek için en az 2 hafta cinsel ilişki yaşamamalarını istiyoruz.
Kürtaj Sonrası Neler Yaşarım ?
Kürtaj sonrası hasta hemen günlük yaşantısına devam edebilir. Genellikle 1 hafta boyunca adete benzer kanama olabilir. Bazı hastalarda kanama olmamakla birlikte bazen hastalarda kürtaj işleminden 4-5 gün sonra parçalar gelecek şekilde kanama olabilir.
Kürtaj Sonrası Kanama Olur Mu ?
Kürtaj sonrası adet kanaması tarzında kanama olabilir. Bu şikayetleri bertaraf edebilmek için hastalara gerekli ilaçlar verilmektedir. Buna ek olarak enfeksiyon ve yapışıklık riskini engellemek için antibiyotik ve doğum kontrol hapı kullanmaktayız. Kanama yaklaşık 1 hafta adet kanamasına benzer şekilde olmaktadır.
Jin. Op. Dr.
Korkut Arslan

Jin. Op. Dr. Korkut ArslanYASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Gizlilik İlkesi

Copyright © 2017 Powered by Tema Digital
 
Dr. Korkut ArslanDr. Korkut ArslanTedavilerimizTedavilerimizTV ProgramlarıTV ProgramlarıVideo AnlatımlarVideo AnlatımlarSorular CevaplarSorular CevaplarHasta YorumlarıHasta YorumlarıDoktorunuza DanışınDoktorunuza DanışınFiyat SorunFiyat SorunNeredeyizNeredeyiz