Labioplasti | Vajina İç Dudak Estetiği | Küçük Dudak Estetiği
Kapat [contact-form-7 id="97" title="Neredeyiz / Ücretsiz Danışma"]
[contact-form-7 id="338" title="Biz Sizi Arayalım"]
Randevu Al
Labioplasti

Labioplasti

Jin. Op. Dr. Korkut Arslan

Labioplasti ( Küçük Dudakların Küçültülmesi) Ameliyatı Nedir ?

Labioplasti , kadında labium minus olarak adlandırılan cinsel organ vajina girişindeki küçük dudaklar ile ilgili yapılan genital,-cinsel estetik ameliyatlardır.Günümüzde bir çok kadın küçük dudaklardaki sarkma veya asimetri ( bir labiumun diğerine göre daha büyük ve sarkık olması durumu) şikayeti ile doktorlara başvurmaktadır. Sarkık olan bu dudaklar kadınlarda hem genital görüntünün kötü olmasından dolayı cinsel ve kişisel özgüven kaybına hem de enfeksiyon olasılığını arttırmasından dolayı devam eden genital akıntılara sebep olmaktadır. Genital bölgede sarkık ya da aşırı büyük olan küçük dudakların küçültüldüğü ve düzeltildiği operasyona labioplasti denmektedir ve halk arasında küçük dudakların küçültülmesi veya küçük dudakların ufaltılması olarakta adlandırılır . Labioplasti ameliyatı ile küçük dudaklar genellikle fazlalıkları çıkarılarak küçültülür. Labioplasti ameliyatı yaparlırken başarılı sonuç alınabilmesi açısından küçük dudaklardan ne kadar doku çıkarılacağı ve bunlardan ne kadar kısmının bırakılacağı çok önemlidir. Ameliyat ile küçük dudakların sahip olması istenen form, hastanın vajina yapısı ve dış genital görüntüsü incelenerek ve kendisi ile görüşülerek birlikte karar verilir.

Okumaya Devam Edin
Labioplasti Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur ?

Labioplasti Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur ?

Labioplasti ameliyatına, kadın cinsel organında bulunan küçük dudaklardaki sarkma veya asimetri ( bir labiumun diğerine göre daha büyük ve sarkık olması durumu) problemleri yüzünden ihtiyaç duyulur. Sarkık olan bu dudaklar kadınlarda hem genital görüntünün kötü olmasından dolayı cinsel ve kişisel özgüven kaybına hem de enfeksiyon olasılığını arttırmasından dolayı devam eden genital  akıntılara sebep olduğundan labioplasti ameliyatı bu şikayetlerden kurtulmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Labioplasti ameliyatı lokal veya genel anestezi altında sonrasında dikiş alma sorunu yaşanmaması için kendiliğinden eriyen dikişler kullanılarak yapılmaktadır. Küçük dudaklarda şekil bozukluğu, sarkma veya asimetri sorunu doktor tarfından vajina yapısı ve dış genital görüntü incelenerek tespit edilir , hastaylada görüşerek ameliyat sonrası bu bölgenin nasıl bir form alacağına karar verilir. Bu aşamadan sonra kesiler yapılarak küçük dudaklarda ki fazlalıklar alınır istenilen form verildikten sonra dikişler yapılır. Doktorlarımız labioplasti ameliyatında kesileri, daha az kanama olmasını, ameliyattan sonra hastanın daha az ağrı ve rahatsızlık hissetmesini, özelliklede iyileşme sürecinin kısalması için jinolojik Er-yag lazerle yapmayı tercik etmetedirler. Bu ameliyat kızlık zarına zarar vermez, cinsel ilişkiye, orgazma, gebe kalmaya ve doğum yapmaya herhangi bir zararı veya engeli yoktur. Ameliyattan sonra idrar yapma ile ilgili bir sorun da yaşanmaz. Ameliyat sonrası yara iyileşmesi bir haftada tamamlanır, 3-4 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Dıştan bakıldığında ameliyat izi fark edilmez. Labioplasti ameliyatından 2 gün sonra duş alınabilir. Labioplasti ameliyatının başarısı ve herhangi bir sağlık sorunu yaşamamanız için doktorunuzun tavsiyelerine riayet etmeniz gerektiğini unutmayınız.

Lazerle Yapılan Labioplasti Ameliyatının Avantajları Nedir ?

Lazerle Yapılan Labioplasti Ameliyatının Avantajları Nedir ?

Labioplasti ameliyatı esnasında gerekli kesilerin, lazer cihazla yapılması operasyon esnasında daha az kanamaya, operasyon sonrası hissedilen ağrı ve rahatsızlığın minimal düzeyde olmasına sebep olmaktadır. Ayrıca lazerle yapılan kesiler daha kaliteli olduğu için hem hastanın ameliyat sonrası iyileşme süreci kısalır hem de operasyondan beklenen başarı oranı da ciddi oranda arttırılmış olur. Bu sebeplerden dolayı son dönemlerde hem doktorlarımız ve hem de hastalarımız labioplasti ameliyatında lazer cihazın kullanılmasını tercih etmeye başlamıştır.

Labioplasti Fiyatları Ne Kadar?

Labioplasti Fiyatları Ne Kadar?

Hekimlerin sağlık hizmetleri hakkında hastalarıyla bire bir iletişim kurmadan herkese açık şekilde paylaşılması hem tıp etiği açısından uygun olmadığından hem de ilgili yasalar gereği kısıtlandığından internet sitemiz de lazerle labioplasti fiyatları hakkında ücret bilgisi paylaşmamaktayız. Labioplasti fiyatları hakkında bilgi almak için dilerseniz bize telefonla ulaşabilir, dilerseniz internet sitemiz üzerinden, sms veya whats app mesaj gönderebilir dilerseniz de fiyat bilgisi al butonunu tıklayarak ilgili formu doldurarak bize gönderebilirsiniz, bu şekilde sizinle bire bir iletişime geçilerek labioplasti fiyatları hakkında bilgilendirme yapılabilecektir.

Labioplasti Öncesi Sonrası Resimleri

Labioplasti Öncesi Sonrası Resimleri

Labioplasti ameliyatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu operasyonun sonuçlarını gösteren ameliyattan öncesi ve sonrası resimlerini araştırmaktadırlar. 18 yaşından küçüklerin görebileceği veya yetişkin bir birey de olsa izlediği zaman rahatsız olabileceği kaygısıyla gerçek labioplasti öncesi sonrası resimlerine internet sitemizde yer vermemekteyiz. Bununla birlikte sizlere faydalı olabilmesi açısından, yabancı kaynaklardan temin ettiğimiz labioplasti ameliyatı öncesi sonrası resimlerini dilerseniz email adresinize göndermekteyiz. Labioplasti öncesi sonrası resimlerinin email adresinize gönderilmesini sağlamak için "Öncesi Sonrası" butonuna tıklayarak, sizden istenen bilgileri girmeniz yeterlidir.

Labioplasti Ameliyatı Videosu İzle

Labioplasti Ameliyatı Videosu İzle

Labioplasti ameliyatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu operasyonun nasıl yapıldığını gösteren videolar araştırmaktadırlar. 18 yaşından küçüklerin görebileceği veya yetişkin bir birey de olsa izlediği zaman rahatsız olabileceği kaygısıyla gerçek lazerle labioplasti operasyonu görüntülerinin yer aldığı videolara internet sitemizde yer vermemekteyiz. Bununla birlikte sizlere faydalı olabilmesi açısından, doktorlarımızın labioplasti ameliyatıyla ilgili bilgi verdiği ve operasyonun animasyon görüntülerine yer verilen videolar paylaşmaktayız, paylaştığımız anlatım ve animasyon görüntülerin yer aldığı  bu labioplasti ameliyatı videolarını izleyerek labioplasti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

VİDEO ANLATIMLAR

Tüm Video Anlatımları İzleyin

TV PROGRAMLARI

Tüm TV Programları
Genital estetik nedir?
Genital bölge estetiği, vajinal yenileme olarak da adlandırılmaktadır. İç Dudak Estetiği (Labioplasti), Dış Dudak Estetiği (Vuvoplasti) , Vajina Beyazlatma, Vajina Daraltma gibi işlemler genital estetik işlemleri olarak adlandırılmaktadır.
Genital estetiğe neden ihtiyaç duyulur?
Kadınların, genital sağlık alanında erkeklerden çok daha bilgili oldukları bilinmektedir. Genital estetik uygulamaları doğum yapmış ya da yapmamış herkesin yaşayabileceği vajinal kuruluk, tekrarlayan enfeksiyonlar, vajinanın geniş olması, vajinada meydana gelen renk değişimi, idrar kaçırma ,cinsel ilişki sırasında ağrı ve hissizlik sorunlarının çözümünde tedavi amaçlı yapılmaktadır. Ayrıca estetik kaygılardan dolayı da bu işlemler yapılmaktadır.
En sık yapılan genital estetik uygulamalar hangileridir?
Genital estetik operasyonlardan en sık yapılan işlemler; iç dudak estetiği (Labioplasti), vajina daraltma (Vajinoplasti), genital gençleştirme ve beyazlatma uygulamalarıdır.
Ameliyatsız genital estetik mümkün mü?
Teknolojinin ilerlemesi sayesinde lazer ve radyofrekans cihazları ile ameliyatsız genital estetik uygulamaları yapılabilmektedir. Ameliyatsız genital estetik uygulamalarında dikiş ve bıçak izi olmadığı için iyileşme süresi oldukça kısa olduğu gibi işlem süresi de kısadır.
Vajina daraltma ne işe yarar?
Kadınlarda vajinanın gevşemesi ve eski sıkılığını kaybetmesiyle eşler arasında ilişki sırasında cinsel tatminsizlik ortaya çıkabilmektedir. Genişleyen vajina kanalı yalnızca erkekte değil, kadında da cinsel tatminsizlik ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Sonuç olarak eşlerin cinsel hayatında ilişkiden beklenilen hazzın alınması için önemli bir olgu olan vajina darlığını sağlayan operasyona Vajina Daraltma denir.
Genital estetik fiyatları ne kadardır?
Sağlık kuruluşlarının herkese açık şekilde tedavi ücretlerini ilan etmesi yasalarla kısıtlandığı için web sitemizde tedavi ücretleri hakkında bilgi verememekteyiz. Web sitemizi inceledikten sonra bizimle iletişime geçerek tedavilerimiz ve fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Labioplasti nedir?
Kadın cinsel organına bakıldığında dışarıdan görülen bölgenin ismi dış dudaklardır. Büyük dudaklar olarak da adlandırılan bu bölgenin dolgunluğu, büyüklüğü ve şekli estetik açıdan göze ilk çarpan yerdir. Bazı kişilerde doğuştan şekil bozukluğu olabildiği gibi yaşın ilerlemesiyle birlikte de bir takım değişiklikler meydana gelmektedir. Labioplasti, dış dudaklardaki estetik problemleri ortadan kaldırır. Böylece kadının özgüveni ve cinsel ilişkiden aldığı haz artar. Bunların yanı sıra dudakların büyüklüğünden dolayı giyilemeyen kıyafetler özgürce giyilebilir. Labioplasti uygulamalarında başarı oranı oldukça yüksek olup güvenilirliği oldukça yüksek olan bir işlemdir.
Jin. Op. Dr.
Korkut Arslan

Jin. Op. Dr. Korkut ArslanYASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Gizlilik İlkesi

Copyright © 2017 Powered by Tema Digital
 
Dr. Korkut ArslanDr. Korkut ArslanTedavilerimizTedavilerimizTV ProgramlarıTV ProgramlarıVideo AnlatımlarVideo AnlatımlarSorular CevaplarSorular CevaplarHasta YorumlarıHasta YorumlarıDoktorunuza DanışınDoktorunuza DanışınFiyat SorunFiyat SorunNeredeyizNeredeyiz