Klitoris Estetiği ( Kliteroplasti - Hudoplasti ) | Dr. Korkut Arslan
Kapat [contact-form-7 id="97" title="Neredeyiz / Ücretsiz Danışma"]
[contact-form-7 id="338" title="Biz Sizi Arayalım"]
Randevu Al
Klitoris Estetiği (Kliteroplasti)

Klitoris Estetiği (Kliteroplasti)

Jin. Op. Dr. Korkut Arslan

Klitoris Nedir ? Klitoris Anomalileri Nelerdir ?

Klitoris estetiğine ( Kliteroplasti - Hudoplasti ) neden ihtiyaç duyulduğunu daha iyi anlamak için öncelikle klitorisin yapısı ve bu bölgede yaşanabilecek sorunlara dair kısaca bilgiler verelim. Sonrasında yazımızın ilerleyen bölümlerinde klitoris estetiği hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceğiniz başlıklara yer vereceğiz.

Kadınlarda dış genital bölgede yer alan, erkekteki penis başının eşdeğeri olan ve erojen denilen cinsel uyarılma esnasında kanlanması artarak hacim olarak büyüyen, vücudun yoğun sinir uyarım noktalarından biri olan üreme sistemin önemli bir parçası olan organa klitoris denir. Klitoris, kadın cinsel doyumu ve orgazm uyarısı açısından oldukça önemli fonksiyonları olan bir anatomik bölgedir.

Klitoris Organında Yaşanabilecek Sorunlar:
Klitoris organında hacim, şekil ve hassasiyet sorunları doğuştan ya da nedeni bilinmez şekilde sonradan ortaya çıkabilir. Bunlardan en sık görülenler ;

  • Klitoromegali (Klitoris Büyümesi) : Klitorisin olması gerekenden daha büyük olduğu durumdur. Öyleki cinsel ilişki sırasında uyarılan klitorisin çocuk penisi boyutlarına kadar büyüdüğü görülebilir. Kliteromegali tanısı ancak jinekolojik muayene ile konulabilir. Bu şikayetin ortadan kaldırılması için kliteroplasti denilen estetik operasyon yapılır.
  • İki başlı veya çift klitoris : Klitorisin tümden olmadığı nadiren görülür ancak bazı kızlarda doğuştan iki başlı veya çift klitoris anormallikleri görülebilmektedir.

Klitoriste hacim ve şekil bozukluğunun yanı sıra ağrı, mantar, kaşınma, sivilce, şişme ve iltihap gibi hassasiyetler de zaman zaman ortaya çıkabilir. Bu tip hassasiyetler oluştuğunda zaman kaybetmeden bir jinekolog hekime başvurmanızı tavsiye ederiz.

Okumaya Devam Edin
Klitoris Estetiği Neden Yapılır?

Klitoris Estetiği Neden Yapılır?

Kavram karmaşasının ortadan kalkması adına, klitoris estetiği için kliteropeksi, kliteroplasti, hudoplasti veya klitoral hudoplasti isimlerinin kullanıldığının bilinmesi gerekir. Klitoris estetiği yani kliteroplasti, kadınlarda bir dış genital bölge organı olan klitorisin genetik veya hormonal nedenlerden dolayı aşırı uzun ve büyük olması veya sarkması gibi sorunları ortadan kaldırmak için yapılır.

Klitoris estetiği ile klitoris üzerinde ki fazlalık deri alınarak, orgazm olamama, cinsel haz eksikliği gibi problemler giderilir. Ayrıca klitoris estetiği, klitoris üzerindeki estetik açıdan kötü görünüme neden olan kırışıklıklar ve şekil bozukluklarını giderir. Böylece kliteroplasti, kadınların partnerlerine karşı estetik kaygılardan kurtulmasını yeniden özgüven kazanmasını sağlar.

Klitoris Estetiği Nasıl Yapılır?

Klitoris Estetiği Nasıl Yapılır?

Kliteroplasti (Klitoris Estetiği) , klitorisin üzerinde ki fazla derinin simetrik olarak çıkarılması ile klitorisin normal boyutlara gelmesi sağlanacak şekilde yapılır. Bu genital estetik ameliyat lokal (bölgesel) veya sedasyon (uyku hali) anestezi ile yapılabilir. Klitoris kanlanması çok fazla bir bölge olduğu için çok dikkatli bir şekilde genital bölge konusunda ihtisas sahibi uzman bir jinekolog tarafından yapılmalıdır.

Ayrıca kliteroplasti her zaman tek başına yapılan bir ameliyat değildir. Vajina küçük dudaklarında şekil bozukluğunu düzeltmek amacıyla yapılan labioplasti ameliyatıyla birlikte kombine olarak yapılabilen bir ameliyattır.

Klitoris Estetiği Fiyatları 2024

Klitoris Estetiği Fiyatları 2024

Hastalarımızın klitoris estetiğine ihtiyaçları farklı nedenlere dayanabilmekte olduğundan her bir vakanın zorluk derecesi de farklı olmaktır. Bu yüzden net fiyat bilgisini ancak hastalarımızı öngörüşmeye davet ederek muayene ediyor ve böylece net fiyat bilgisi verebiliyoruz.

Ayrıca kliteroplasti her zaman tek başına yapılabilen bir ameliyat değildir. Vajina dudaklarında şekil bozukluğunu düzeltmek amacıyla yapılan labioplasti ameliyatıyla birlikte sıkça yapılmaktadır. Bu yüzden kombine bir ameliyat mı olacak yoksa tek başına kliteroplasti mi yapılacak bilinirse net fiyat verilebilir.

Yine de bu tedaviye ihtiyaç duyanlar için ön bir bilgilendirme olması açısından tek başına klitoris estetiği fiyatları 2024 yılı için 8000 TL ile 10.000 TL arasındadır diyebiliriz. Labioplasti ameliyatı ile birlikte yapılırsa hudoplasti (kliteroplasti) ameliyatı fiyatı, labioplasti fiyatına ek olarak +4000 TL olacak şekilde eklenir.

VİDEO ANLATIMLAR

Tüm Video Anlatımları İzleyin

TV PROGRAMLARI

Tüm TV Programları
Genital estetik nedir?
Genital bölge estetiği, vajinal yenileme olarak da adlandırılmaktadır. İç Dudak Estetiği (Labioplasti), Dış Dudak Estetiği (Vuvoplasti) , Vajina Beyazlatma, Vajina Daraltma gibi işlemler genital estetik işlemleri olarak adlandırılmaktadır.
Genital estetiğe neden ihtiyaç duyulur?
Kadınların, genital sağlık alanında erkeklerden çok daha bilgili oldukları bilinmektedir. Genital estetik uygulamaları doğum yapmış ya da yapmamış herkesin yaşayabileceği vajinal kuruluk, tekrarlayan enfeksiyonlar, vajinanın geniş olması, vajinada meydana gelen renk değişimi, idrar kaçırma ,cinsel ilişki sırasında ağrı ve hissizlik sorunlarının çözümünde tedavi amaçlı yapılmaktadır. Ayrıca estetik kaygılardan dolayı da bu işlemler yapılmaktadır.
En sık yapılan genital estetik uygulamalar hangileridir?
Genital estetik operasyonlardan en sık yapılan işlemler; iç dudak estetiği (Labioplasti), vajina daraltma (Vajinoplasti), genital gençleştirme ve beyazlatma uygulamalarıdır.
Ameliyatsız genital estetik mümkün mü?
Teknolojinin ilerlemesi sayesinde lazer ve radyofrekans cihazları ile ameliyatsız genital estetik uygulamaları yapılabilmektedir. Ameliyatsız genital estetik uygulamalarında dikiş ve bıçak izi olmadığı için iyileşme süresi oldukça kısa olduğu gibi işlem süresi de kısadır.
Vajina daraltma ne işe yarar?
Kadınlarda vajinanın gevşemesi ve eski sıkılığını kaybetmesiyle eşler arasında ilişki sırasında cinsel tatminsizlik ortaya çıkabilmektedir. Genişleyen vajina kanalı yalnızca erkekte değil, kadında da cinsel tatminsizlik ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Sonuç olarak eşlerin cinsel hayatında ilişkiden beklenilen hazzın alınması için önemli bir olgu olan vajina darlığını sağlayan operasyona Vajina Daraltma denir.
Genital estetik fiyatları ne kadardır?
Sağlık kuruluşlarının herkese açık şekilde tedavi ücretlerini ilan etmesi yasalarla kısıtlandığı için web sitemizde tedavi ücretleri hakkında bilgi verememekteyiz. Web sitemizi inceledikten sonra bizimle iletişime geçerek tedavilerimiz ve fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Labioplasti nedir?
Kadın cinsel organına bakıldığında dışarıdan görülen bölgenin ismi dış dudaklardır. Büyük dudaklar olarak da adlandırılan bu bölgenin dolgunluğu, büyüklüğü ve şekli estetik açıdan göze ilk çarpan yerdir. Bazı kişilerde doğuştan şekil bozukluğu olabildiği gibi yaşın ilerlemesiyle birlikte de bir takım değişiklikler meydana gelmektedir. Labioplasti, dış dudaklardaki estetik problemleri ortadan kaldırır. Böylece kadının özgüveni ve cinsel ilişkiden aldığı haz artar. Bunların yanı sıra dudakların büyüklüğünden dolayı giyilemeyen kıyafetler özgürce giyilebilir. Labioplasti uygulamalarında başarı oranı oldukça yüksek olup güvenilirliği oldukça yüksek olan bir işlemdir.
Jin. Op. Dr.
Korkut Arslan

Jin. Op. Dr. Korkut ArslanYASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Gizlilik İlkesi

Copyright © 2017 Powered by Tema Digital
 
Dr. Korkut ArslanDr. Korkut ArslanTedavilerimizTedavilerimizTV ProgramlarıTV ProgramlarıVideo AnlatımlarVideo AnlatımlarSorular CevaplarSorular CevaplarHasta YorumlarıHasta YorumlarıDoktorunuza DanışınDoktorunuza DanışınFiyat SorunFiyat SorunNeredeyizNeredeyiz